Včelí med - obecné informace

Dovolte, abychom Vás seznámili s naší nabídkou včelího medu. Můžeme Vám nabídnout široký široký sortiment druhů medu, protože máme včelstva na více stanovištích, která mají rozdílné přírodní a snůškové podmínky a díky vhodné technologii ošetřování včelstev se nám daří od sebe oddělovat jednotlivé snůšky.

Stanoviště včelstev se nacházejí na svazích a v údolích Jeseníků, v krajině, která je na západě ohraničen masivem Králického Sněžníku, na východě hřebenem Hrubého Jeseníku, na severu Ramzovským sedlem a na jihu údolím řeky Moravy.

Přírodní podmínky tohoto území se vyznačují dlouhou zimou, často s vysokou sněhovou pokrývkou. Letní dny bývají horké, ale noční teploty obvykle výrazně klesají. Včelařská sezóna je o měsíc kratší než v nížinách na jihu, ale díky dostatku vláhy jsou zde vydatné snůškové zdroje.

Pro zpestření naší nabídky máme také jedno stanoviště včelstev na jižní Moravě, kde získáváme druhové medy, které u nás nejsou dostupné.
Na východ od nás se rozkládá masiv Hrubého Jeseníku Na západě je naší hranicí masiv Králického Sněžníku, v popředí Pusté Žibřidovice
Home | Kontakt Doporučujeme: PROFISTROJE.CZ  Soukromá výuka jazyků © 2001-2023 Ing. Pavel Cimala