Včelí med - katalog

Med medovicový - lesní Med medovicový - lesní

Med medovicový - lesní

Tmavý medovicový med je poměrně vzácný a v posledních 10 letech se v našem okolí urodil jen dvakrát. Naposledy v sezóně 2004.
Včely jej sbírají na listech a jehličkách stromů. Je zpravidla tmavší, což způsobují rostlinná barviva, obsažená v míze dřevin. V porovnání s květovými medy obsahuje více fruktózy a minerálních látek. Vydrží dlouho tekutý.
Název Cena Množství  
Med medovicový - lesní 375 g 160,00 Kč
aktuálně není
Med medovicový - lesní 750 g 300,00 Kč
aktuálně není


Med květový – horský Med květový – horský

Med květový – horský

Tento med je tvořen hlavně nektarem z lesních malin, které jsou roztroušeny na mýtinách a okrajích lesů. Zároveň obsahuje příměsi medovice, která se v období květu malin místy vyskytuje a obohacuje med tmavším nádechem.
Název Cena Množství  
Med květový - horský 375 g 140,00 Kč
aktuálně není
Med květový - horský 750 g 250,00 Kč
aktuálně není


Med květový – javorový Med květový – javorový

Med květový – javorový

Javorový med je zdejší specialitou. Javor je ve zdejších lesích hojně rozšířen, a protože se velmi snadno rozmnožuje, vyrostl i na nejrůznějších místech, kde civilizace ustoupila přírodě. Je zde spousta míst, kde stávaly domy sudetských Němců. Z dodnes znatelných zbytků jejich zdí vyrůstají mohutné javory, které v brzkém jaru poskytují silně aromatický nektar. Javorový med má jantarovou barvu a charakteristickou vůni, dobře známou znalcům kanadského javorového sirupu. Javorový med je dobrý na pečivo i pro přímou konzumaci. Není vhodný ke slazení nápojů, neboť výrazně mění jejich vůni.
Název Cena Množství  
Med květový - javorový 375 g 140,00 Kč
aktuálně není
Med květový - javorový 750 g 250,00 Kč
aktuálně není


Med květový – lipový Med květový – lipový

Med květový – lipový

Světlý med, příjemně aromatický, dobře stravitelný.
Vydrží dlouho tekutý, vhodný ke slzení nápojů i k přímé konzumaci.
Název Cena Množství  
Med květový - lipový 375 g 110,00 Kč
aktuálně není
Med květový - lipový 750 g 200,00 Kč
aktuálně není


Med květový – akátový Med květový – akátový

Med květový – akátový

Tento čirý, mírně nažloutlý med vydrží díky vysokému obsahu fruktózy tekutý až dva roky, což je v našich klimatických podmínkách jednoznačně nejdéle.
Název Cena Množství  
Med květový - akátový 375 g 110,00 Kč
aktuálně není
Med květový - akátový 750 g 200,00 Kč
aktuálně není


Med květový – Pálava

Květový med světlé barvy z našeho stanoviště, které je umístěno v CHKO Pálava. Je tvořen převážně akátovým medem a medem z bylin, kvetoucích na Pálavě během června a července.
Název Cena Množství  
Med květový - Pálava 375 g 110,00 Kč
Med květový - Pálava 750 g 200,00 Kč


Med květový – pastovitý Med květový – pastovitý

Med květový – pastovitý

Pastování je úprava medu za studena. Tato technologie u nás dlouho nebyla známa, ale od roku 1990 se u nás začala hojně používat. Od té doby část úrody pastujeme a pastovaný med si už získal mnoho příznivců. Zvláště mezi těmi, kterým vadilo stékání medu z pečiva či neuměli lehce zatočit lžičku s medem při nabírání. Princip pastování spočívá v řízené krystalizaci medu. Běžně každý med po určité době zkrystalizuje a ztvrdne tak, že se nedá nabrat. Takový med zkrystalizoval v hrubých krystalech. Při pastování se tekutý med několikrát za den míchá, aby se zabránilo vzniku hrubých krystalů. Mícháním se podpoří vznik jemných krystalů, které mají schopnost po sobě klouzat. Takto upravený med již neztvrdne a trvale si uchovává pastovitou konzistenci. Chutná jako máslová pomazánka s medem, je vhodný na pečivo, pro přímou konzumaci i ke slazení nápojů. Pastovité medy se většinou vyrábějí ze světlých nektarových medů.
Název Cena Množství  
Med květový - pastovitý 375 g 110,00 Kč
Med květový - pastovitý 750 g 200,00 Kč


* všechny ceny uvedeny včetně DPH
Home | Kontakt Doporučujeme: PROFISTROJE.CZ  Soukromá výuka jazyků © 2001-2024 Ing. Pavel Cimala